Współżycie seksualne po obrzezaniu

Istnieje wiele legend dotyczących obrzezania mężczyzn, chociaż obecnie coraz więcej z nich praktykuje tę procedurę nie tylko ze względów religijnych, ale ze względów higienicznych. Zabieg polega na usunięciu napletka, który zakrywa żołądź prącia. Napletek jest potrzebny do ochrony, ale pod nim mogą gromadzić się różne wydzieliny, co z kolei może wywoływać namnażanie się bakterii, stany zapalne, swędzenie i inne dolegliwości. Dlatego pielęgnacja penisa po obrzezaniu jest uproszczona. Sam zabieg obrzezania jest dość bolesny i nawet, jeśli jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, późniejsze gojenie będzie dla mężczyzny nieprzyjemne. Dlatego wielu nie chce być obrzezanym, nawet, jeśli jest to podyktowane regułami religii.

Co się zmienia dla mężczyzny?

Według lekarzy po wyzdrowieniu i całkowitym wygojeniu skóry wrażliwość penisa może się zmniejszyć. Wynika to częściowo z faktu, że wraz z napletkiem usuwa się niektóre zakończenia nerwowe. Generalnie to tylko plus: mężczyzna może dłużej opóźniać orgazm, co jest zaletą dla kobiety. Wielu obawia się, że po usunięciu napletka penis może się zmniejszyć. Jednak w stanie wzwodu obecność napletka nie wpływa w żaden sposób na długość penisa. Wręcz przeciwnie, wizualnie brak napletka sprawia, że penis jest trochę większy, chociaż w rzeczywistości oczywiście nie powiększa się.

Czy jest jakaś różnica dla kobiety?

Fizjologicznie kobieta nie odczuje żadnej różnicy. Oznacza to, że nie ma znaczenia, czy penetracja nastąpi przy pomocy obrzezanego czy nieobrzezanego penisa, wynik będzie taki sam. Ale wiele kobiet twierdzi, że seks z obrzezanym mężczyzną jest po prostu czarujący. Z pewnością działa tutaj czynnik autohipnozy, w końcu, jeśli tak dużo o tym mówią, to seks naprawdę będzie dobry. Ale jakość seksu w dużej mierze zależy od umiejętności i doświadczenia samego mężczyzny, jego charakteru i temperamentu i wcale nie z tego, czy jest obrzezany czy nie.

Współżycie seksualne po obrzezaniu – ważne

Stosunek płciowy po obrzezaniu wydłuża się 2-3 razy. Wynika to ze zmniejszenia wrażliwości żołędzi penisa. Czasami leczenie przedwczesnego wytrysku przeprowadza się za pomocą obrzezania. Spadek wrażliwości jest związany z utratą zakończeń nerwowych. Skóra żołędzi prącia, zamknięta napletkiem przed operacją, po obrzezaniu poddawana jest ciągłemu wpływowi zewnętrznemu. Tarcie o odzież i ręczniki, kontakt z detergentami prowadzi do stopniowego zgrubienia nabłonka.

Oprócz wydłużenia czasu trwania stosunku, obrzezanie ma szereg dodatkowych zalet:

  • Mniejsze zagrożenie zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową
  • Łatwiejsze utrzymanie higieny penisa
  • Przeciwdziałanie takim chorobom jak: stulejka, zapalenie żołędzi i napletka.

Zabieg pozytywnie wpływa na zdrowie mężczyzny i jego partnerki. Eksperci zauważają, że u partnerek obrzezanych mężczyzn znacznie rzadziej zdiagnozowano raka szyjki macicy. Ponadto wiele kobiet mówi o wzroście przyjemności ze stosunku płciowego z mężczyzną po obrzezaniu.

Przywrócenie funkcji seksualnych

Jak długo po obrzezaniu można rozpocząć współżycie seksualne, jest dla każdego mężczyzny ustalane jest indywidualnie. Zależy to od szybkości regeneracji skóry, techniki interwencji, rodzaju szwów, a także od stanu psychicznego. Z reguły mężczyzna powinien powstrzymać się od stosunku płciowego i masturbacji do czasu całkowitego wygojenia rany i wytworzenia zdrowej tkanki – około 2-4 tygodni. Konieczna jest także rezygnacja z dużej aktywności fizycznej, jazdy na rowerze, korzystania z sauny i pływania w wodach otwartych. Konieczne jest uważne monitorowanie higieny narządów płciowych, zgodnie ze wskazaniami, przemywania szwów za pomocą środków antyseptycznych.

W tym okresie wielu mężczyzn zauważa wzrost wrażliwości żołędzi. Niektórzy mężczyźni ocierając się o bieliznę doświadczają samoistnej erekcji. Pod koniec rehabilitacji i zgrubienia nabłonka znika nadwrażliwość po obrzezaniu. Pierwszy stosunek płciowy po obrzezaniu powinien być zabezpieczony, nawet, jeśli mężczyzna uprawia seks ze stałą partnerką. Na skórze penisa mogą pozostać mikrourazy niewidoczne dla oka, dlatego potrzebna jest dodatkowa ochrona. Po pewnym czasie od usunięcia szwów nabłonek żołędzi stanie się szorstki i mniej podatny na działanie infekcji. Na tym etapie można przestać stosować antykoncepcję mechaniczną, jeśli jest pewność, co do swojej partnerki. Obrzezanie to bezpieczny i prosty zabieg, który pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mężczyzny. Po obrzezaniu stosunek płciowy zostaje wydłużony, dzięki czemu para doświadcza nowych doznań.

Leave a Comment