Korek analny- czym jest i do czego służy?

Korek analny jest to gadżet erotyczny służący do umieszczenia w odbytnicy, aby czerpać z tego przyjemność i podniecenie czy przygotować się do zbliżenia analnego. Co warto wiedzieć o tej zatyczce analnej?

Czym jest korek analny?

Korek analny jest to zabawka erotyczna, którą wkłada się do odbytnicy. Korzystają z niej kobiety, jak i mężczyźni, którzy nie obawiają się seksu analnego. Seks analny określany jest również jako miłość francuska. Podczas jego uprawiania dokonywana jest penetracja odbytnicy mężczyzny lub kobiety. Jest to bardzo znany rodzaj stosunku, który był praktykowany już w starożytności. Osoby preferujący taki sposób aktywności seksualnej, twierdzą, iż gwarantuje ona wiele nowych doznań i intensywną przyjemność, którą nie da się porównać do niczego. Pomimo tego, iż wiele par decyduje się na taką formę zbliżenia, to jednak seks analny jest w dalszym ciągu tematem tabu. Jego temat budzi kontrowersje i skrajne emocje, jego przeciwnicy nie tolerują takiego aktu miłosnego, uznając go za ohydny i odrażający. Niektórym kojarzy się ze znacznym dyskomfortem zarówno tym fizycznym, jak i psychicznym.

Ponadto, obawiają się pewnych dolegliwości bólowych. Dyskomfort w postaci bólu czy krwawienia z odbytu pojawia się jedynie wtedy, kiedy seks analny jest praktykowany przez osoby niedoświadczone w nieodpowiedni sposób. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych przeżyć, warto właśnie rozpocząć swoją przygodę z seksem analnym od zatyczki analnej. Właściwie użytkowana pozwala na rozluźnienie mięśni, dzięki czemu można uniknąć nieprzyjemnych doznań w trakcie seksu.

Do czego przydaje się korek analny?

Korek analny stosowany jest po to, aby urozmaicić sferę życia seksualnego i spowodować podniecenie. Jest on polecany podczas gry wstępnej, jak i masturbacji. Korzysta się z niego również w trakcie stosunku. U panów taki korek analny doskonale stymuluje prostatę, dzięki czemu orgazm staje się spotęgowany. U pań natomiast powoduje zwężenie pochwy, poprzez docisk jej ścianek do męskiego członka. Dla wielu osób zabawka ta umożliwia przygotowanie się przed planowanym stosunkiem analnym, poprzez delikatne rozciągnięcie i rozluźnienie. Dzięki korkowi można się przyzwyczaić do tego rodzaju zbliżenia i oswoić z nowymi odczuciami. Korki analne użytkowane są w trakcie zabaw, ale również podczas codziennie wykonywanych czynności.

Jak wygląda korek analny?

Korek analny przypomina nieco inne gadżety erotyczne, jest krótki, gładki i obły. Nie powoduje dzięki temu żadnych uszkodzeń błony śluzowej odbytu, odbytnicy oraz jelita grubego. Jego stożkowy kształt zwęża się na jednym końcu, przez co łatwiej jest korzystać z korka i bez problemu można całą zatyczkę umieścić w odbytnicy. Drugi koniec jest spłaszczony, dzięki czemu zwieracz odbytu jest w stanie utrzymać zabawkę na swoim miejscu, a zatyczka się nie wysuwa.

Jaki korek analny najlepiej zakupić?

Na rynku dostępnych jest wiele zabawek analnych w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Produkowane są z wielu materiałów, z silikonu oraz tworzyw sztucznych. Niekiedy nawet tworzone są z kamienia, szkła, drewna czy metali. Korki analne zazwyczaj robione są z lateksu, mają zawór spustowy oraz ręczną pompkę. Dostępne są w sprzedaży zarówno klasyczne zatyczki analne, jak i bardziej oryginalne jej wersje. Można zakupić między innymi korki z wibracjami czy też gadżety zakończone uchwytem kulki albo masażery prostaty, które stymulują gruczoł krokowy, a więc męski punkt G.

Czy korzystanie z korka analnego niesie ze sobą jakieś ryzyko?

Właściwe użytkowanie korka analnego nie wywołuje żadnych działań niepożądanych. Istotny jest przede wszystkim materiał wykonania gadżetu oraz przestrzeganie zasad użytkowania. Należy pamiętać, iż korek analny nie powinien zbyt długo znajdować się w odbytnicy, gdyż może prowadzić do zaburzeń motoryki odbytu i odbytnicy, a także uzależnić od jego obecności. Zbyt częste aplikowanie korka może prowadzić także do wystąpienia hemoroidów albo zaburzeń funkcjonowania zwieracza odbytu. Czasem prowadzi również do przerwania ciągłości błony śluzowej i wystąpienia szczelin odbytu. Niekiedy dochodzi również do reakcji alergicznych.

Leave a Comment